Příběhy velkých změn: Olga Říhová a dobré zprávy z cest

13.12. 2015: Jani, právě jsem se vrátila z… posilky. Hezky to funguje. Vážím sice o víc než půl kila víc, ale o skoro dvě kila svalů navíc a 2% tuku míň, stejně jako pár centimetrů. Na to, že je to tři týdny je to hezký, díky, určitě to bude ještě lepší 😉

olga_rihova
12.1. 2016: Tak utekl další měsíc, Jani, a jsem zase ráda, že jsem Tě potkala. Váhu opět neřeším, protože by mi řekla, že oproti původní váze v listopadu jsem zhubla kilo a na to si nehrajem. 😉 No ale – co vyhrálo je měření šaty, které jsem si koupila před dvěma lety a nikdy jsem se do nich nevešla. Ve skutečnosti to znamená -7 centimetrů kolem hrudníku (no samozřejmě že rozdíl hrudníku a mojí ženské chlouby zůstal stejný :D) a – 7 centimetrů v pase při nárůstu svalovky o další kilo. Dělám si radost. Co mě trochu vadí, je momentálně narvané fitko, ale to věřím, že přejde. Teda má to občas ten důsledek, že na mě už nezbydou lehčí jednoručky tak mi nezbude než se hecnout na ty těžší a tak my si tady žijem… Až trochu opadne ten nával ve fitku, dáme si spolu zase rande, co říkáš?

Olga Říhová, Praha/Bratislava

14079505_10210660913265270_842933167245789298_n

15.8.2016: Jani, mohla bych Ti napsat, kolik jsem od posledně přibrala (svalů) a ubrala (tuků) a jak se těším na to kolik utáhnu v mrtvým tahu… ale popravdě, to je všechno suchá teorie. A když se mě někdo zeptá, proč to dělám, můžu říct, že proto, abych vypadala dobře, cítila se líp a silnější, abych se vešla do šatiček (a toho novýho trička)….jenomže… Jenomže dnes to nebyly žádný abstraktní řeči. Dneska jsem si byla užít zážitek, co jsem dostala od mých dětí k mým 53. narozeninám. Dobrodružství v jeskyni. Jeskynní ferrata. Na první pohled to vypadalo nevinně. Na vlastní kůži to byla čtyřicetimetrová prolízačka jeskyní, zabíraly ruce, nohy, záda…Zapírala jsem se o klouzající kameny, přitahovala na laně, zvedala na jedné noze. A fakt jsem si to užila a věděla jsem, že před pár měsíci bych to pravděpodobně nezvládla, a jestli, tak určitě ne v takové pohodě. Takže proč to vlastně všechno dělám? Proč ty stovky a tisíce odtahaných kil? Protože si chci ještě užít spoustu skvělých zážitků. Protože se nechci jenom dívat, jak to dělají ti ostatní (a mladší), ale chci se do toho ještě dlouho pouštět já sama. A tak, Jani, díky za ty hodiny tréninků, díky za moje tělo – a pokračujeme.